informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki coraz bardziej spragnione naszych lokat
   W pierwszym półroczu pieniędzy na lokatach bankowych przyrosło najwięcej od wielu lat. I to mimo najniższych w historii stóp procentowych – pisze Gazeta Wyborcza.
   NBP podaje, że w pierwszym półroczu wartość pieniędzy, które zdeponowaliśmy w bankach, urosła aż o 8 mld zł. Dla porównania: w całym ubiegłym roku bankom przybyło 10 mld zł depozytów. Kwota, którą dziś trzymamy w bankach - prawie 229 mld zł - jest wyższa niż kiedykolwiek. To duży sukces, ponieważ w ostatnim czasie depozyty traciły na rzecz funduszy inwestycyjnych.
   Dziennik zauważa, że coraz więcej banków podnosi atrakcyjność lokat. Osoby, które dysponują kwotą 10 tys. zł mogą liczyć na oprocentowanie nawet rzędu 3,8-4,5 proc. rocznie. W ostatnich tygodniach oprocentowanie lokat podwyższyły Getin, Millennium i Invest Bank. Spada natomiast liczebność najbardziej "skąpych" banków, które płacą za roczny depozyt mniej niż 3 proc. (w tej grupie niezmiennie są największe banki PKO BP i Pekao).
   Z lokatami konkurują specjalne konta oszczędnościowe. Łączą one zalety wysokiego oprocentowania pieniędzy i swobody ich wypłacania bez utraty odsetek. Jako pierwszy taki produkt wprowadził ING Bank Śląski. Dziś tego typu rachunek znajduje się w ofercie większości banków. Niedawno do oferty włączył je Multibank i grecki Polbank. Ten ostatni reklamował w telewizji konto oszczędnościowe dające 4,5 proc. rocznie. 
   Skoro banki nie mogą pokonać funduszy inwestycyjnych w wysokości oferowanych odsetek, to starają się im dorównać przynajmniej dostępnością pieniędzy - mówi Maciej Kossowski z firmy brokerskiej Expander.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.