informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mało precyzyjne przepisy nie chronią domen

   Obserwowalna jest coraz większa liczb kradzieży domen internetowych. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące ochrony znaków towarowych są za mało precyzyjne, nie nadążają za postępem technologicznym i nie chronią dostatecznie domen internetowych - podaje "Gazeta Prawna".


   Powszedniością zdaje się być wykorzystywanie nazwy cudzego przedsiębiorstwa bądź tez cudzej nazwy własnej do adresów internetowych. Atrakcyjna i łatwa do odszukania w sieci domena internetowa bywa nierzadko doskonałym sposobem na zarobienie sporych ilości pieniędzy. Często bowiem zdarza się tak, że piraci internetowi rejestrują domeny zawierające cudzy znak towarowy, po czym oferują uprawnionej firmie ich sprzedaż za dużo większe pieniądze.
   Ochroną przed kradzieżą jest szybka rejestracja domeny internetowej z nazwą własnej firmy. Polskie prawo nie przewiduje bowiem ochrony nazwy firmy, stąd też nietrudno jest wykorzystać cudzą nazwę przy rejestracji. Rejestracja danej domeny nie wymaga wykazania, że posiada się prawo do konkretnej nazwy firmy, wystarczy jedynie by dana domena nie posiadała jeszcze rejestracji.
 Gdy okaże się, że domena z końcówką .eu wykorzystująca naszą nazwę lub nazwisko jest już zarejestrowana, można wystąpić z pozwem do Sądu Arbitrażowego w Pradze. Postępowanie taki wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. Nadto zaś skomplikowane procedury sprawdzające wymagają pomocy prawników specjalizujących się w tego typu postępowaniach. W Polsce natomiast nie jest łatwo o takich specjalistów. Istnieje również możliwość dochodzenia swoich praw przed polskim sądem cywilnym, jednak postępowanie takie może okazać się długotrwałe, zaś z uwagi na pojawiające się problemy proceduralne nie zawsze musi przynieść oczekiwane skutki. 
   Wykorzystywanie domen jest możliwe za sprawą mało precyzyjnych przepisów nieodnoszących się bezpośrednio w do nazw domen internetowych. Obowiązująca ustawa o własności przemysłowej zabrania jedynie naruszania prawa ochronnego na znak towarowy poprzez używanie w obrocie gospodarczym znaku identycznego lub podobnego do już zarejestrowanego.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 19-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.