informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Studia podyplomwe - gdzie i za ile?
   Średnia cena studiów podyplomowych wynosi 4232 zł. Kwota waha się w zależności od kierunku studiów oraz regionu – w województwie mazowieckim opłata jest średnio dwukrotnie wyższa niż ta w świętokrzyskim. Koszty studiowania na uczelniach państwowych są nieco wyższe niż na prywatnych. To wyniki raportu „Finanse w edukacji – studia podyplomowe”, przygotowanego przez serwis Edu.pracuj.pl.
Każdego roku około 136 000 absolwentów decyduje się na podjęcie studiów podyplomowych. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze uczelni są oferowane przez nią kierunki studiów. Poszukiwane są zwłaszcza te kierunki, które zwiększają szanse zatrudnienia w najdynamiczniej rozwijających się branżach, jak: finanse i rachunkowość, handel i sprzedaż, informatyka i telekomunikacja, logistyka, inżynieria czy ochrona środowiska.
   Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również marketing, reklama, komunikacja i public relations, a także prawo i administracja, psychologia oraz zarządzanie: zasobami ludzkimi, jakością, nieruchomościami, w biznesie, w oświacie, w służbie zdrowia. Popularne są również studia europejskie oraz MBA. Mimo że jest to najdroższa na rynku forma dokształcania (średnia cena studiów MBA wynosi ponad 22 000 zł), przyciąga on co roku coraz więcej słuchaczy.
   Średnie ceny pozostałych kierunków kształtują się w przedziale od 2 800 do 4 700 zł za cały cykl studiów (od 2 do 4 semestrów). Najmniej kosztuje zarządzanie w oświacie, najwięcej – marketing i reklama.
   Warszawa, Kraków i Poznań podbijają cenę
Różnice cen są jeszcze bardziej widoczne, gdy uwzględnimy podział na województwa. Studia podyplomowe w województwie mazowieckim są ponad dwa razy droższe niż w województwie świętokrzyskim. Najwyższe ceny dyktują wielkie ośrodki naukowe – Warszawa, Kraków oraz Poznań. W pozostałych 13 województwach ceny są wyraźnie niższe, nie przekraczają średniej i kształtują się na poziomie 3,5-4 tys. zł.
   Taniej na uczelniach prywatnych
Badanie przeprowadzone przez portal Edu.pracuj.pl wykazało, że, wbrew powszechnemu przekonaniu, uczelnie państwowe wcale nie są tańsze od prywatnych. Wręcz przeciwnie, średnia cena studiów podyplomowych na uczelni państwowej jest o niemal 500 zł wyższa niż na uczelni prywatnej.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.