informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rekordowe zyski banków z prowizji i odsetek
   Jeśli druga połowa roku będzie tak dobra jak pierwsza, to banki zarobią sporo ponad 10 miliardów złotych. Już w pierwszym półroczu ich zysk netto wyniósł niemal 6 mld zł – czytamy w Rzeczpospolitej.
   Wynik netto całego sektora bankowego wyniósł w I półroczu 5,8 mld zł, czyli o 23,5 proc. (1,1 mld zł) więcej od tego z końca czerwca 2005 r. Najwięcej zarobił PKO BP, na drugim miejscu znalazł się Pekao, a za nim BPH. Wśród największych instytucji najbardziej zwiększył się zysk Banku Zachodniego WBK, aż o 58,9 proc. Stratę zanotowały Bank Współpracy Europejskiej, Dominet i Śląski Bank Hipoteczny. Największym przyrostem zysku może pochwalić się Santander Consumer Bank, o 544 proc., a najmocniejszym spadkiem - ABN Amro (65,5 proc.).
  Banki zarabiają na prowizjach i na odsetkach. Przychody z odsetek zwiększyły się o 1,2 proc., do ponad 15,6 mld zł, natomiast z opłat aż o 18,2 proc., do prawie 6 mld zł. W ośmiu największych bankach zdecydowanie podniosły się przychody z prowizji w porównaniu z pierwszym półroczem 2005 r. Nadal najbardziej poszukiwanymi produktami są pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne i karty kredytowe. Wartość depozytów zebranych od klientów zbliżyła się do 343 mld zł. Koszty w porównaniu z czerwcem 2005 r. wzrosły o 5,3 proc. Aktywa banków na koniec pierwszego półrocza tego roku wyniosły 692 mld zł, czyli o 120,4 mld zł więcej niż 30 czerwca ubiegłego roku.
   Więcej w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.