informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości, oraz: Gabriel85-2009
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Oprocentowanie kart kredytowych będzie spadać
   Według Dziennika pożyczka na karcie kredytowej będzie coraz tańsza. Zastąpi kredyt konsumpcyjny.
   Oprocentowanie kart kredytowych w większości banków oscyluje w granicach 20 proc. Prawie o połowę tańsze są zwykle kredyty gotówkowe. Polacy co prawda chętnie sięgają po karty, ale obchodzą się z nimi bardzo ostrożnie. Liczba wydanych kart kredytowych rośnie w tempie 15 - 20 proc. rocznie, a wartość wykonywanych nimi transakcji - zaledwie o 5 - 7 proc. Banki lekką ręką rozdają karty, ale nawet obniżenie progu dochodów, to jeszcze ciągle za mało. Dla Polaków nadal najważniejsza jest wysokość odsetek od pożyczki.
   Dlatego banki zabrały się za obniżanie oprocentowania. Najniżej oprocentowane karty kredytowe klienci mogą otrzymać w Invest-Banku, Nordea Banku i mBanku. W Nordea wynoszą one nawet 12,5 proc. Ale to nie znaczy, że cena nie może jeszcze spaść. W BZ WBK standardowy kredyt w karcie kosztuje 22 proc, ale są od tego wyjątki. - Jeśli klient zrobi większy zakup i wie, że nie spłaci go w okresie bezodsetkowym, zawsze może zamówić telefonicznie usługę polegającą na rozłożeniu wykorzystanej kwoty na raty - tłumaczy Honorata Byczyńska z BZ WBK. Bank wydłuża wtedy termin spłaty kredytu do 18 miesięcy i obniża oprocentowanie do 14,9 proc.
   Według Dziennika, jest to jeden z sygnałów świadczących o tym, że oprocentowanie kart będzie spadało, a karta z czasem zastąpi kredyt konsumpcyjny. Tak się dzieje na całym świecie. W ten sposób funkcjonuje na przykład rynek w USA. - Tam oprocentowanie w karcie wynosi ok. 10 proc. - mówi Paweł Majtkowski z firmy doradczej Expander.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.