informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wspracie na doradztwo i inwestycje w 4 województwach

   Jedynie w województwie Łódzkim, Podkarpackim, Świętokrzyskim i Pomorskim, właściciele mikrofirm mogą jeszcze wystąpić o pomoc finansową w ramach programu działanie 3.4 "Mikroprzedsiębiorstwa" - podaje "Rzeczpospolita".


   Działanie 3.4 oferuje finansowe wsparcie firmom mikro, które działają na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy. Środki, jakie w ramach tego programu przeznaczono na doradztwo zamykają się w kwocie 5 tys. euro, z przeznaczeniem na pokrycie ponad połowy kosztów usług doradczych. Dotacje przyznane z tytułu doradztwa pozwolą na opłacenie pomocy specjalistów przy wprowadzaniu na rynek nowego produktu bądź przy komputeryzacji firmy. Natomiast pieniądze przyznawane na inwestycje to suma rzędu 50 tys. euro, która ma pokryć od 45 do 65 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli przewidzianych do wsparcia. Przeznaczono je  na zakup środków trwałych, nabycie wartości niematerialnych i prawnych, zakup środków transportu drogowego.
   W większości polskich województw, nakłady finansowe z działanie 3.4 "Mikroprzedsiębiorstwa" zostały wyczerpane. W Łódzkiem dofinansowania zostaną przyznane tym, którzy do 10 sierpnia złożą swe podania w pierwszej kolejności, aż do wyczerpania funduszy. Inne rozwiązania przyjęto w regionie podkarpackim, gdzie na okres od 1 do 15 września wyznaczono termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie inwestycji, zaś w dniach 2-16 października, będzie można składać aplikacje dotyczące wsparcia doradztwa związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Województwo świętokrzyskie będzie natomiast przyjmowało stosowne dokumenty w od 4 do 22 września. W Pomorskiem pozostały środki jedynie na doradztwo. Wnioski w tej sprawie należy złożyć w terminie od 11 do 25 września.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.