informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe prawo: Deweloperom nie będzie łatwiej przy budowie mieszkań
   Ministerstwo Budownictwa upubliczniło na swojej stronie internetowej projekt nowej ustawy o planowaniu przestrzennym. Srodze jednak zawiodą się ci, którzy myśleli, że nowa ustawa przyniesie rewolucję i zmusi gminy do szybszego uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego. Przewidywane są jedynie małe ułatwienia.
   Z projektu ustawy wynika, że na terenach, dla których gminy nie uchwaliły planów zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę nie będą już wydawane w oparciu o decyzję o warunkach zabudowy. Niestety, stanie się to dopiero za trzy lata. W ciągu tych trzech lat jedyna zmiana, jaka nastąpi, to upublicznienie tych decyzji. Ma to uniemożliwić dogadywanie się „po cichu” urzędników i inwestorów.
   Inwestorzy, którzy uzyskają decyzję o warunkach zabudowy na podstawie obowiązującej w tej chwili ustawy, będą mieli 5 lat na załatwienie pozwolenia na budowę. Potem decyzje stracą moc, a przy braku uchwalonego planu zagospodarowania albo przepisów urbanistycznych, wybudowanie czegokolwiek będzie bardzo trudne.
   Autorzy projektu nowej ustawy mają nadzieję, że gminy uchwalą plany kierunkowe w ciągu dwóch lat o wejścia w życie ustawy. Plany kierunkowe mają zastąpić obecne studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
   Ustawa nie zmieni zakresu planów zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie plany uchwalone po 1994 roku zachowają ważność.
   Nowością ma być instytucja przepisów urbanistycznych, na których podstawie mają być wydawane pozwolenia budowlane. Przepisy te będą określałby m.in. dopuszczalną wysokość budynków, geometrię dachu, kolor elewacji i udział powierzchni zabudowanej do powierzchni działki.
   Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zaproponowanego przez resort budownictwa projektu ustawy. „To projekt budujący złudzenia, że będzie lepiej. Nie liczę na szybki wzrost podaży gruntów budowlanych” – mówi „Gazecie Wyborczej” Ryszard Kowalski, przewodniczący Konferencji Inwestorów.
   Rynek mieszkaniowy na razie nie reaguje na nowe pomysły resortu budownictwa. Ceny mieszkań w lipcu wzrosły w Krakowie o 12%, a we Wrocławiu o 9% - twierdzi serwis tabelaofert.pl.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.