informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wydatki na prywatną opiekę medyczną będą kosztem

   Od stycznia 2007 roku wydatki poniesione na prywatną opiekę medyczną będą mogły zostać uznane za koszty podatkowe. Zmiany te okażą się korzystne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników - podaje "Gazeta Prawna".


   Przygotowany projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych trafił już do laski marszałkowskiej. Zgodnie z jego założeniami, uchylone zostaną przepisy dotyczące kosztów finansowania prywatnej opieki medycznej. Zmiana ta oznacza, że od 1 stycznia 2007 roku, wydatki poniesione na prywatna pomoc lekarską będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W opinii ekspertów proponowane przez rząd zmiany okażą się korzystne dla podatników, mimo, że ich wdrożenie w życie oznaczało będzie spory ubytek dla budżetu - w PIT sięgnie on 25 mln zł, zaś w CIT - 70 mln zł.
   Proponowane zmiany polegają na wykreśleniu z art. 23 ust. 1 ustawy o PIT punktu 23, natomiast z art. 16. ust 1 ustawy o CIT punktu 65, które to punkty zakazują zaliczania do kosztów wydatków poniesionych na opiekę medyczną. Z początkiem przyszłego roku za koszt podatkowy uznane zostaną wszystkie wydatki na prywatną opiekę medyczną. Przy czym bez znaczenia będzie, czy do ich ponoszenia zobowiązują przepisy prawa, czy tez są one nieobowiązkowe. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy zyskają szybszy dostęp do opieki lekarskiej, zaś pracownicy finansując świadczenia zdrowotne na rzecz pracowników, będą mogli zaliczyć poniesione z tego tytułu wydatki do kosztów.
   Koncepcja zgodnie, z którą pracownicy będą mieli zagwarantowany szybki dostęp do służby zdrowia, z pewnością jest rozwiązanie korzystnym dla samych podatników. Jednak zdaniem specjalistów, projekt nowelizuje ustawę jedynie w kwestii uznawania kosztów, nie precyzuje jednak wartości tego świadczenia w ustawie o PIT. Podatnicy będą zatem mieli trudności z określeniem wpływu zmian zapowiedzianych w ustawie na wartość ich przychodu. Zaproponowane zmiany, mimo pewnych niedopowiedzeń, będą korzystne tak dla pracodawców, jak i dla podatników. Na wdrożeniu w życie nowelizacji skorzysta także rynek usług medycznych.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.