informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Liczy się data dyspozycji przelewu a nie jego wykonania

   Za datę uiszczenia wpisu sądowego za pośrednictwem internetu, uznaje się dzień złożenia dyspozycji, nie zaś dzień jego realizacji. W momencie przyjęcia zlecenia na koncie muszą znajdować się środki pozwalające na  jego wykonania - podaje "Gazeta Prawna".


   W ubiegłym roku jeden z podatników zaskarżył do wojewódzkiego sądu administracyjnego 25 decyzji wydanych przez organy podatkowe. Urzędnicy zakwestionowali rozliczenia VAT, które podatnik złożył za lata 1997-1999. Sąd wezwał podatnika do opłacenia wpisów sądowych, po tym jak ten złożył skargi. Na dowód uiszczenia opłat, skarżący przedstawił druki polecenia przelewu. Sąd zażądał jednak dodatkowych dowodów potwierdzających wpłatę, bowiem dostarczone przez podatnika dokumenty wskazywały na obciążenie rachunku podatnika po upływie terminu do opłacenia wpisów. Dodatkowe dokumenty, które skarżący doręczył sądowi, określały szczegóły przelewów. Z wyjaśnień podatnika wynikało, że przelewu na konto sądu dokonał on za pośrednictwem internetu w ostatnim dniu terminu do uiszczenia wpisu. Są odrzucił jednak skargi podatnika, uznając, że wpisy od nich uiszczono po terminie.
   Wszystkie postanowieni o odrzuceniu skarg wydane przez WSA, podatnik zaskarżył do NSA. W opinii Naczelnego Sądu Administracyjnego, dla zachowania terminu istotna jest data złożenia polecenia przelewu, nie zaś jego wykonanie. Natomiast w przypadku przelewów elektronicznych bierze się pod uwagę moment przyjęcia polecenia przelewu przez serwer banku.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.