informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 123 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na okres zawieszenia bez składek i deklaracji

   Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zawieszenie działalności gospodarczej, zostaną zwolnieni z obowiązku składania deklaracji podatkowych. Nie będą również musieli odprowadzać składek do ZUS w okresie zawieszenia. Poselski projekt ustawy trafił już do laski marszałkowskiej - donosi "Gazeta Prawna".


   Przedsiębiorcy zyskają możliwość zawieszenia prowadzonej przez siebie działalności - wynika z założeń poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej. Posłowie zdecydowali się na całościowe ujęcie tego zagadnienia w jednym akcie prawnym, bez potrzeby nowelizowania wielu ustaw.
   Zgodnie z projektem, wykonywana działalność gospodarcza będzie mogła zostać zawieszona na okres od miesiąca do 24 miesięcy i dotyczyć będzie jedynie tych przedsiębiorców, którzy niezatrudniają pracowników. Proponowane ułatwienia zasadzają się na braku konieczności składania deklaracji podatkowych w okresie zawieszenia działalności. Ponadto przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zawieszenie wykonywania działalności zostaną zwolnieni z obowiązku opłacania składek do ZUS.
   Natomiast podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych nie będą zobligowani w czasie zawieszenia, do wpłacania miesięcznych zaliczek. Przerwa w działalności, w przypadku podatku od towarów i usług nie będzie wiązała się z obowiązkiem opodatkowania VAT towarów, które nie zostały sprzedane.
   Poselski projekt nie jest jedyną propozycją dotyczącą zawieszenia działalności gospodarczej, którą wystosowali parlamentarzyści. Własny projekt regulujący tę kwestię przygotowało także Ministerstwo Gospodarki.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.