informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szukanie pracy: "Dobry" zawód to wysokie zarobki
   "Polityka" poświęca swój cotygodniowy raport wykorzystaniu psychologii w poszukiwaniu pracy. W artykule "Do czego masz charakter" tygodnik zastanawia się, czy można jednoznacznie określić cechy ludzkiego charakteru i na tej podstawie dobrać sobie odpowiedni zawód.
   Autorka artykułu prezentuje rozważania psychologów w kwestii cech osobowości. Magdalena Kaczmarek podkreśla, że wśród badaczy nie ma zgody co do motywów naszego zachowania. Eksperci dzielą się na dwie grupy - tych, którzy uważają, że nasze czyny są uwarunkowane wewnętrznie i tych, którzy sądzą, że są one reakcją na warunki otoczenia. "Polityka" wskazuje, że nie istnieje jeden zbiór cech akceptowany przez wszystkich psychologów. Jednym z najbardziej uznanych modeli jest tak zwana Wielka Piątka. Składają się na nią ekstrawersja, neurotyczność, sumienność, ugodowość oraz otwartość na doświadczenia. Autorka raportu wyjaśnia, że niewielu z nas ma skrajny profil psychiczny, czyli posiada którąś z tych cech bardzo nasiloną. Magdalena Kaczmarek przekonuje, że większość ludzi grupuje się wokół statystycznej średniej - ma więc po trochu z każdej.
   "Polityka" w swym raporcie zwraca uwagę na to, że poznanie przez siebie samych cech własnego charakteru może być pomocne przy wybieraniu zawodu. Jest bowiem tak, że niektóre osoby są lepiej od innych przystosowane do wykonywania danej pracy. Tygodnik proponuje więc swoim czytelnikom test, który pomoże im określić odporność na stres. Dokładnie wyjaśnia, jak należy go przeprowadzić, aby uzyskać wiarygodny wynik. "Polityka" zapowiada też w kolejnych wydaniach następne kwestionariusze - jeden zbada kreatywność, następny umiejętność współpracy z innymi ludźmi.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.