informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

VAT tam, gdzie budowa

   Usługi budowlane, świadczone na terenie Niemiec, Norwegii czy Irlandii będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług, w krajach, w których są wykonywane. Nie będą przy tym podlegały polskiemu VAT - podaje "Gazeta Prawna".


   Cechą charakteryzującą usługi budowlane jest tworzenie nowych obiektów, lub też modernizacja bądź remont nieruchomości. Zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT, miejscem opodatkowania usługi związanej z nieruchomością jest miejsce położenia nieruchomości. Nie ma zatem wątpliwości, co do miejsca opodatkowania wykonywanej usługi, bowiem - w myśl wyżej wymienionego przepisu - usługa budowlana zostanie opodatkowana podatkiem od towarów i usług w kraju, w którym została wyświadczona.
   Polski podatnik, składając deklarację VAT-7, zostanie jedynie zobowiązany do wykazania w polu 21 deklaracji, kwoty obrotu wykonanego poza terytorium kraju. Obrót ten - zgodnie z wymogami art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d) ustawy o VAT - powinien zostać wykazany z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30 dnia, licząc od dnia wykonania usług. W kraju wykonania usługi, należy zapoznać się z przepisami, pozwalającymi rozstrzygnąć, w czyjej gestii leży obowiązek rozliczenia podatku.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 07-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.