informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy wracają do kraju na koszt irlandzkiego podatnika
   Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy z powodu braku środków do życia wracają z Irlandii do kraju. Korzystają z rządowego programu repatriacji.
   Od początku stycznia 2006 do połowy lipca z programu skorzystało 207 Polaków. W 2005 r. – 142, a w 2004 – 51. Według dziennika „Irish Times”, przy kontynuacji tego trendu przez cały rok liczba wyjeżdżających Polaków może wynieść 400 osób, czyli osiem razy tyle co w 2004 r.
   Z darmowej repatriacji korzystają również Słowacy, Węgrzy i Łotysze. Podobnie jak w przypadku Polaków ich liczba rośnie, ale jest ona mniejsza. Spowodowane jest faktem, iż Polacy są najliczniejszą grupą imigrantów z nowych krajów UE, którzy skorzystali z otwarcia irlandzkiego rynku pracy. Zgodnie z szacunkami ich liczbę ocenia się na poziomie 130 tys. osób.
   Program repatriacji obejmuje: zakwaterowanie na 1 – 2 dni, transport na lotnisko i bilet lotniczy. Od początku 2006 r. irlandzki podatnik wydał 175 tys. euro, wobec 230 tys. euro za rok ubiegły. Osoby, które skorzystają z takiej pomocy mogą wrócić do Irlandii, ale już bez możliwości skorzystania z tego programu.
   Według danych „Irish Times” na ulicach Dublina może żyć nawet 600 Polaków. Nie mają oni dostępu do systemu świadczeń socjalnych, chyba że przepracowali co najmniej dwa lata w Irlandii.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 07-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.