informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyty mieszkaniowe w walutach tylko dla bogaczy
   Dziesięć procent osób starających się o pożyczkę walutową nie dostaje jej. To konsekwencje wprowadzenia przez nadzór bankowy ograniczeń w udzielaniu kredytów. Banki odmawiają kredytów nawet tym, których zarobki są wyższe od przeciętnych. 
   Niekorzystne dla klientów decyzje banki podejmują teraz częściej – mówi Małgorzata Leśko z Powszechnego Domu Kredytowego. Sami bankowcy są zdania, że prawdziwe konsekwencje wprowadzenia nowych regulacji będzie można określić dopiero we wrześniu lub październiku. Do tej pory niektóre banki analizują wnioski kredytowe sprzed 1 lipca.
   Dla wyjaśnienia wprowadzone od 1 lipca nowe regulacje powodują, że banki wyliczają klientom, którzy chcą pożyczyć we frankach szwajcarskich, zdolność kredytową w złotówkach. Dodatkowo potrzebną do obliczeń kwotę kredytu podwyższają o 20 proc. Dzięki temu banki mają mieć pewność, że nawet w przypadku niekorzystnych kursów kredytobiorców będzie stać na spłatę długu.
   Firma doradcza Open Finanse wyliczyła, że małżeństwo, które starało się o kredyt na dwadzieścia lat w wysokości 250 tys. zł przy miesięcznych zarobkach brutto 5 tys. zł, przed 1 lipca mogło pożyczyć od banku maksymalnie 243 tys. zł, dziś o 45 tys. zł mniej.
   Zainteresowanie kredytami we frankach szwajcarskich jest wciąż duże, choć coraz więcej osób pyta o pożyczki w złotówkach. To wynik zwiększających się stóp procentowych w Szawajcarii. – W listopadzie ubiegłego roku 90 proc. udzielonych przez nas kredytów była we frankach szwajcarskich, w lipcu było to tylko 48 proc. – mówi Krystian Kulczyki, członek zarządu Santander Consumer Banku.
   GfK przeprowadziło badania na zlecenie „Rz”. Wynika z nich, że według 41 proc. Polaków państwo odgórnie powinno wprowadzać ograniczenia dotyczące pożyczek. 36 proc. twierdzi, że państwo nie powinno wtrącać się w politykę banków. 24 proc. nie ma na ten temat zdania. Aż 51 proc. osób będących za ograniczeniami posiada wykształcenie wyższe, ponad 30 proc. najgorzej wykształconych nie ma zdania.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.