informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Praca w Irlandii nieopodatkowana

   Umowa zawarta między Polską a Irlandią daje możliwość stosowania korzystnej metody wyłączenia z progresją. Oznacza to, że Polacy uzyskujący dochody tylko w Irlandii, nie będą zobowiązani do rozliczanie się z polskim fiskusem - pisze "Gazeta Prawna".


   Właściwe opodatkowanie dochodów uzyskanych w Irlandii reguluje ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176), jak również dwustronna umowa podpisana między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Irlandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu (Dz.U. z 1996 r. nr 29, poz. 129 z późn. zm.). Obowiązek dopłaty podatku w Polsce nie istnieje jeżeli umowa, zawarta pomiędzy Polską a państwem, w którym wykonywana jest praca, przewiduje możliwość zastosowania metody wyłączenia. Podatnik zarabiający za granicą, nie może przy tym osiągać dochodów w Polsce.
   Metodą pozwalającą uniknąć podwójnego opodatkowania jest metoda wyłączenia z progresją, która pozwala na opodatkowanie dochodów osiągniętych w Irlandii, tylko w tym państwie. Zgodnie z miejscowym prawem podatkowym, dochód otrzymywany z tytułu pracy wykonywanej w Irlandii będzie tam opodatkowany i zwolniony z podatku w Polsce. Jeżeli zaś polski podatnik oprócz dochodu uzyskanego w Irlandii, jednocześnie uzyska dochód w Polsce, to zostanie zobowiązany do uwzględnienia w rozliczeniu rocznym również dochodu irlandzkiego. Pozwoli mu to na ustalenie tzw. stopy podatkowej, na podstawie, której opodatkowana zostanie pozostała część dochodu, uzyskanego w Polsce.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 04-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.