informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Stopy procentowe rosną, kredyty podrożeją
   Europejski Bank Centralny podniósł główną stopę procentową do 3 proc. Oznacza to, że kredyty w euro będą droższe, a wkrótce być może i we frankach – pisze Gazeta Wyborcza.
   EBC podniósł w czwartek główną stopę o 0,25 pkt proc. do 3 proc. Ta decyzja to zła wiadomość dla Polaków, którzy kredyt zaciągnęli w europejskiej walucie. - Banki aktualizują oprocentowanie najczęściej co kwartał lub co pół roku. Dlatego podwyżki stóp przez ECB nie przekładają się na ceny kredytów w prosty i szybki sposób, ale oczywiście prędzej czy później oznaczają wyższe raty - mówi Maciej Kossowski, analityk z firmy doradczej Expander.
   Gazeta pisze, że tylko pozornie decyzja ECB nie odbije się na portfelach osób zadłużających się we frankach. Należy mieć na uwadze, że Szwajcarzy bacznie patrzą na cenę kredytu w strefie euro i najczęściej decyzja o podwyżce w Eurolandzie jest dla nich sygnałem, że powinni wykonać podobny ruch. W czerwcu ECB podniósł stopę o 0,25 pkt proc. i tydzień później szwajcarski bank centralny uczynił to samo. 
   Korelacja między stopami w Szwajcarii i Eurolandzie od czasu powstania strefy euro wynosi ok. 95 proc., a to oznacza, że poruszają się praktycznie równolegle. Jednocześnie stopy w Szwajcarii zawsze były niższe niż w strefie euro o 1-1,5 pkt proc. I to najbardziej istotny argument za zadłużaniem się we frankach - mówi Kossowski.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.