informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ile kosztuje założenie spółki

   Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki handlowej, powinny liczyć się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów - podaje "Rzeczpospolita". 


   W KRS figurują zapisy dotyczące wszystkich spółek handlowych, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjnych. Prócz tego w KRS odnaleźć można również zapisy spółdzielni, oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, a także fundacji i stowarzyszeń. Opłaty, do uiszczania których zobowiązane są organizacje społeczne prowadzące działalność gospodarczą są równe opłatom płaconym przez przedsiębiorców.
   Złożenie wniosku w KRS to wydatek niebagatelny, sama opłata sądowa kosztuje przedsiębiorcę 1000 zł. zaś każdy kolejny wpis - 400zł. Ponadto istnieje obowiązek opublikowania większości wpisów w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, co jest wydatkiem rzędu 500 zł za pierwsze, i 250 zł - za każde kolejne ogłoszenie. Niezbędnym jest również sporządzenie umowy spółki bądź statutu w formie aktu notarialnego. Notariusz pobierze także podatek od czynności cywilnoprawnych od umowy spółki, którego wysokość uzależniona jest od wartości wkładów wnoszonych do spółki. Do tych wydatków należy również doliczyć kolejną taksę notarialną, którą należało będzie uiścić za notarialnie poświadczone wzory podpisów członków zarządu i prokurentów. Pierwsze koszty spółki to również opłata za rejestrację na potrzeby podatku VAT w wysokości 152 zł.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.