informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: admin
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wzrośnie liczba zaciąganych kredytów konsumpcyjnych
   Ożywienie w gospodarce będzie trwać jeszcze 2-3 kwartały, po czym dojdzie do zdecydowanego spowolnienia. Należy się spodziewać co najmniej utrzymania tempa wzrostu kredytów konsumpcyjnych - wynika z badań przeprowadzonych przez IRG SGH i Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych.
   "Na podstawie naszych badań możemy stwierdzić, że ożywienie gospodarcze będzie trwało jeszcze 2-3 kwartały, po czym dojdzie do zdecydowanego spowolnienia. W pierwszym półroczu 2006 dostrzegliśmy bardzo słabo widoczne symptomy sezonowego spowolnienia" - powiedziała na konferencji prasowej Joanna Klimkowska z Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.
   Wartość barometru IRG SGH wyniosła w drugim kwartale 9,6 pkt, czyli wzrosła o 7 pkt w porównaniu do pierwszego kwartału, w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 6 pkt.
   Najbardziej wskaźnik koniunktury wzrósł w obszarze budownictwa i przemyśle przetwórczym.
   Spodziewana poprawa koniunktury gospodarstw domowych, przełoży się na wzrost tempa przyrostu kredytów konsumpcyjnych.
   "Oczekiwanie konsumentów, że ich sytuacja ulegnie poprawie jest wciąż silne. Widoczna jest także silna poprawa oceny sytuacji na rynku pracy. A to przy jednoczesnym wzroście zdolności do oszczędzania oznacza poprawę zdolności kredytowej" - uważa Piotr Białowolski z IRG SGH - "Z drugiej strony rynek ciągle ma spory potencjał, bo 45 proc. badanych mówi, że nie ma i nie zamierza zaciągać pożyczek"
   17 proc. badanych ma zadłużenie powyżej 50 tys. zł, a 20 proc. spłaca miesięcznie powyżej 1.000 zł w ramach obsługi zadłużenia.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-08-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.