informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 63 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jaki rodzaj budynku, taka stawka podatku

   Stawka podatku od nieruchomości jest zależna o kategorii budynku. Najniższe stawki obowiązują w odniesieniu do obiektów mieszkalnych - pisze "Gazeta Prawna".


   Podatnik kupił od państwowego przedsiębiorstwa willę, którą wcześniej wykorzystywano w celach rehabilitacyjno-wczasowych. Organy podatkowe sprawdziły, w jaki sposób budynek wykorzystano po sprzedaży. Okazało się, że obiekt jest zamknięty i niezamieszkany, dlatego zaliczono go do kategorii inne budynki opodatkowanej średnią stawką podatku od nieruchomości. Stawkę tę podatnik zakwestionował, twierdząc, że budynek ten powinien zostać opodatkowany zgodnie ze stawką obowiązującą dla budynków mieszkalnych.
   Zarówno organy podatkowe, jak i sąd I instancji nie zgodziły się ze stanowiskiem zajmowanym przez podatnika, uznając, że o tym, czy budynek jest mieszkalny, decyduje definicja słownikowa i potoczne rozumienie tego pojęcia. Spraw trafiła do NSA, który oddalił skargę kasacyjną, zaznaczając, że budynek mieszkalny służy przede wszystkim zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, zaś pojęcie budynku mieszkalnego należy interpretować w znaczeniu potocznym.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.