informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 92 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd winny wysokim cenom mieszkań
   Rząd nadal zwleka z opracowaniem definicji budownictwa społecznego, które miałoby być objęte obniżoną stawką podatku VAT po 1 stycznia 2008 roku. Mimo apeli branży budowlanej oraz oczekiwań kupujących mieszkania rząd nie zajął klarownego stanowiska w tej sprawie. Powoduje to, że część popytu na rynku nieruchomości jest potęgowana przez obawy przed wyższym podatkiem.
   Resort finansów twierdzi, że zostało jeszcze wystarczająco dużo czasu na przyjęcie odpowiednich rozwiązań. Problem jednak w tym, że nie ma nawet jednolitej propozycji dla zdefiniowania budownictwa społecznego w nowelizacji ustawy o VAT. Resort infrastruktury proponuje objąć obniżoną stawką lokale nie większe niż 350 mkw., nie zaliczane do luksusowych, o powierzchni tarasów, balkonów nie większej od 65 mkw. Dla odmiany resort budownictwa chce uzależnić definicję budownictwa społecznego od wartości mieszkania.
   Niepewność co do ostatecznego rozwiązania powoduje, że szybko rośnie popyt na mieszkania na rynku pierwotnym, co podbija ceny u deweloperów. Ci ostatni sygnalizują, że ograniczona podaż wynika też z opieszałości urzędniczej związanej z planami zagospodarowania przestrzennego i procedurą budowlaną. Jeśli dodać do tego ograniczoną podaż gruntów, to ceny muszą rosnąć. Za średnie wynagrodzenie w Polsce można kupić obecnie około 0,6-0,7 mkw. mieszkania. W krajach tzw. starej UE wskaźnik ten jest nawet trzykrotnie wyższy.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.