informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy komórka wyprze aparat cyfrowy?
Telefony komórkowe zagrażają innym produktom. Tylko kwestią czasu jest, kiedy wyprą z rynku aparaty cyfrowe - twierdzą azjatyccy analitycy.
W tym roku w Azji zaczęły pojawiać się komórki z wbudowanymi aparatami cyfrowymi dysponującymi rozdzielczościami zbliżonymi do tradycyjnych aparatów cyfrowych. W większości komórek dostępnych w Polsce można spotkać matryce o rozdzielczości 0,3-0,5 megapiksela (MPs). Standard na rynku aparatów cyfrowych jest dużo wyższy i wynosi ponad 3 megapiksele. Rozdzielczość to najkrócej rzecz biorąc liczba punktów składających się na zdjęcie. Im wyższa, tym lepszej jakości zdjęcia.
Analitycy już od czasu debiutu na rynku pierwszego tego typu urządzenia pod koniec 2000 r., przestrzegali, że może się to okazać zgubne dla branży fotograficznej. Pierwsza taka komórka miała matrycę 0,1 MPs. W maju 2003 r. na rynku pojawił się pierwszy telefon z matrycą 1 MPs. Jeszcze w tym miesiącu w japońskiej sieci KDDI zadebiutuje komórka Casio z matrycą 3,2 megapiksela. - Pojawienie się takich komórek będzie miało natychmiastowy i negatywny wpływ na rynek aparatów cyfrowych oferujących niższą rozdzielczość. Popyt z aparatów przeniesie się na telefony - ostrzega Hisashi Moriyama, analityk J.P. Morgan.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.