informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 76 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

UE chce ujednolicić zasady opodatkowania samochodów

   Komisja Europejska chce ujednolicić strukturę opodatkowania samochodów w Unii Europejskiej. W tym celu rozpoczęto pracę nad nowym podatkiem od samochodów, którego pobieranie rozpoczęłoby się między 2008 a 2010 rokiem.   Na początku jedna piąta wysokości nowego podatku uzależniona byłaby od emisji dwutlenku węgla przez samochód - poinformował w środę unijny komisarz ds. podatków i ceł Laszlo Kovacs.


   Nowe, ogólnounijne zasady opodatkowania mają być oparte na kombinacji podatków akcyzowego, rejestracyjnego i drogowego. Celem prac prowadzonych przez KE nie jest ujednolicenie stawek podatkowych, ale struktury podatku - wynika z wypowiedzi unijnego komisarza. "Zgodnie z naszym harmonogramem, po roku 2010 byłby on w 50 proc. obliczany według emisji CO2. Natomiast stawki pozostaną w gestii państw członkowskich" - powiedział komisarz na środowej konferencji prasowe w Warszawie.
   Kovacs zapewnił, że nowy podatek nie zmniejszy dochodów budżetowych poszczególnych państw, a z pewnością będzie korzystniejszy dla użytkowników samochodów.
   W przyszłym roku w Polsce ma zostać wprowadzony nowy podatek samochodowy tzw. ekologiczny, który ma zastąpić obecna akcyzę. Projekt ustawy wprowadzającej nowy podatek jest w tej chwili w pierwszym czytaniu w Sejmie.
   Unijny komisarz nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy nowe rozwiązanie podatkowe w Polsce jest do zaakceptowania przez Unię. "Propozycja polskiego rządu dopiero niedawno wpłynęła KE i jest przedmiotem analiz" - powiedział Kovacs.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.