informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 39 gości, oraz: ibb
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Międzynarodowe banki kontynuują silną ekspansję w krajach Europy Środkowo-Wschodniej
   Dwie trzecie sektora bankowego na „ugruntowanych” rynkach Europy Środkowo-Wschodniej stanowi własność banków międzynarodowych. Powstają nowe możliwości wynikające z poszerzenia perspektywy, zarówno jeśli chodzi o rynki jednolite (Rosja, Turcja i Ukraina), jak i globalne strategie rozwoju takich graczy jak UniCredit / HVB
   Rynek sektora bankowego Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) pozostaje zdominowany przez banki międzynarodowe, które uznają ten region za drugi rynek wewnętrzny o ogromnym potencjale rozwoju. Na koniec roku 2005 udział w rynku banków międzynarodowych wyniósł 78% (wyłączając Rosję, Ukrainę i Turcję). Sektor bankowy na „ugruntowanych” rynkach Europy Środkowo-Wschodniej został w znacznym stopniu sprywatyzowany i obecnie oferuje niewiele możliwości przejęć. Stąd uwagę inwestorów międzynarodowych coraz częściej przyciągają rynki takie jak Rosja, Ukraina i Turcja, gdzie proces umiędzynarodowienia i konsolidacji nie osiągnął jeszcze zaawansowanego stadium. Kraje te oferują duży potencjał rozwoju. Jeśli włączyć je do obliczeń udziału w rynku, banki międzynarodowe mają jedynie 46% udział w rynku sektora bankowego krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez UniCredit New Europe Research Network – sieć badawczą obejmującą wszystkie działy badawcze Grupy zajmujące się tym regionem.
   W Turcji udział w rynku banków międzynarodowych wynosi obecnie 19%. Proces prywatyzacji postępuje, przy jednoczesnej oczekiwanej dalszej konsolidacji rynku. Udział banków międzynarodowych w rynku rosyjskim jest jeszcze mniejszy, obecnie wynosi 9%, i przy ogólnej liczbie 1200 instytucji bankowych, ma miejsce proces transformacji strukturalnej. Największa koncentracja banków międzynarodowych znajduje się w krajach będących nowymi członkami Unii Europejskiej: Estonii (99%) i Słowacji (98%), a także Chorwacji (91%) – kraju kandydującym do Unii Europejskiej.
   “Rosja, Turcja, Ukraina to nowe obszary strategii regionalnej międzynarodowych graczy aktywnych w tym regionie. Jednak patrząc z szerszej perspektywy, oczekujemy, iż proces konsolidacji na poziomie międzynarodowym stanie się kolejnym istotnym motorem transformacji strukturalnej w tym regionie, jak w przypadku fuzji UniCredit-HVB, która przyczyniła się do powstania największego gracza na poziomie regionalnym oraz doprowadziła do odnowy procesu konsolidacji na poziomie indywidualnym,” mówi Debora Revoltella, główny ekonomista UniCredit CEE. 

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.