informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 17 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Włochy otworzyły rynek pracy dla nowych krajów UE
   Włochy zdecydowały się na zniesienie wszelkich ograniczeń w zatrudnieniu osób pochodzących z nowych krajów Unii Europejskiej – poinformował minister spraw wewnętrznych Włoch Giuliano Amato.
   "W końcu stało się możliwe, by być Włochem w Polsce i Polakiem we Włoszech, będąc jednocześnie obywatelami europejskimi i mając te same prawa" - powiedział Amato po posiedzeniu rządu, który podjął decyzję o otwarciu rynku pracy.
   Zadowolenie z decyzji włoskiego rządu wyraziła Komisja Europejska. "Gratuluję serdecznie Włochom z powodu decyzji o zniesieniu ograniczeń" - napisał w oświadczeniu szef Komisji Jose Manuel Barroso.
   Decyzję włoskiego rządu z zadowoleniem przyjął również unijny komisarz do spraw zatrudnienia Vladimir Szpidla. Według niego otwarcie rynku pracy przyniesie korzyści, przede wszystkim wpłynie pozytywnie na gospodarkę.
   Włochy są ósmym krajem Unii Europejskiej, który zdecydował się otworzyć swój rynek pacy na osoby przyjeżdżające z nowych krajów UE. Dotychczas na taki krok zdecydowały się Wielka Brytania, Irlandia i Szwecja (od 1 maja 2004 roku) oraz Hiszpania, Portugalia, Finlandia i Grecja (od początku 2006 roku). Pozostałe kraje „starej” Unii mają czas na otwarcie rynków pracy do 2011 roku.
   Wszystkie państwa, otwierając swój rynek pracy, uznały, że nie grozi im masowy napływ tanich pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej.
   O zniesienie wszelkich ograniczeń apeluje od dawna Komisja Europejska. Podkreśla, że do krajów, które jeszcze się na to nie zdecydowały, może przyjeżdżać coraz więcej osób nielegalnie podejmujących pracę.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.