informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 113 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga nie dla wszystkich
   Szacuje się, że około 1,5 miliona polskich rodzin chciałoby kupić nowe mieszkanie. Niestety, jako wsparcie przy tego typu inwestycji została im tylko jedna ulga - odsetkowa. W dodatku dostępna dla coraz mniejszej grupy osób.
   Jeszcze kilkanaście lat temu, w dobie zakorzenionych przyzwyczajeń do standardów mieszkań spółdzielczych i przydziałowych, które były szczytem marzeń większości naszych rodaków, Polacy rzadko myśleli o lokowaniu swoich środków - mówi Radosław Cichy, doradca finansowy Money Expert. - Woleli wówczas konsumować zarobione pieniądze, teraz jednak inwestują coraz więcej. Większość inwestorów lokuje swoje środki w funduszach inwestycyjnych, na giełdzie i w nieruchomościach.
   Budownictwo rozwija się bardzo dynamicznie - od początku tego roku sprzedaż w tej branży wzrosła aż o 8 proc. - Statystyczny obywatel znad Wisły i Odry zauważył, że warto lokować w nieruchomości, bo to pewna i bezpieczna lokata, a dodatkowy wzrost cen mieszkań w Polsce zapewnia jej dobrą jakość - przekonuje Cichy.
   Niestety, są to inwestycje dostępne dla coraz mniejszej grupy osób. Od 1 lipca zaostrzono warunki przyznawania kredytów walutowych w Polsce, co ograniczyło do nich dostęp przede wszystkim ludziom mniej zamożnym.
   Dzięki uldze odsetkowej potencjalny inwestor mógłby nawet o 30 proc. zmniejszyć sumę odsetek jaką odda bankowi. Ale i tu pojawiły się poważne przeszkody. - Nie należy liczyć na specjalne zainteresowanie deweloperów budową tanich mieszkań dla "nowej" grupy kredytobiorców - mówi Maciej Kossowski, doradca Expandera. - W tej chwili średnia cena m kw. nowego mieszkania w Warszawie to ok. 6000 zł, podczas gdy graniczna cena uprawniająca do skorzystania z dopłat do odsetek od kredytu wyniosłaby w tej chwili 4008 zł, czyli o 33 proc. mniej.
   Tak więc ulga jest, ale brakuje tanich mieszkań i dlatego coraz trudniej z niej korzystać.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.