informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 87 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Korzystając z ulgi budowlanej należy doliczyć wcześniej odliczone kwoty

   Podatnik, który nawet 10 lat temu korzystał z ulgi budowlanej, zaś w 2006 roku wycofał swój wkład ze spółdzielni, zobowiązany jest w zeznaniu podatkowym za rok 2006, doliczyć wcześniej odliczone kwoty - podaje "Gazeta Prawna".


   Interpelacja poselska skłoniła ministra finansów, do przypomnienia, że ulga budowlana odliczana od podatku m. in. z tytułu wydatków poniesionych
na własne cele mieszkaniowe lub przeznaczonych na wkład w spółdzielni mieszkaniowej, zniesiona została z dniem 1 stycznia 2002 r.  W ustawie pozostawione zostały jedynie przepisy regulujące prawa nabyte. Przy czym na podatników, którzy wycofali swój wkład ze spółdzielni, nałożono obowiązek zwrotu uprzednio odliczonych kwot.
   Z uwagi zaś na to, że przepisy te nie zawierają żadnych ograniczeń czasowych, korzystanie z ulgi w 1997 roku i wycofanie wkładu budowlanego w roku bieżącym, obligatoryjnie wymusza na podatniku konieczność doliczenia w zeznaniu podatkowym za 2006 rok kwot uprzednio odliczonych.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.