informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Taniej za rozmowy z zagranicą
   Warunek jest jeden: musi wejść w życie przyjęte wczoraj rozporządzenie Komisji Europejskiej.
Propozycja KE ma doprowadzić do spadku cen tych połączeń nawet o 70 proc.
   Komisja Europejska od ponad roku próbuje skłonić operatorów telefonii komórkowej do obniżenia opłat za połączenia międzynarodowe, tzw. roaming. Jej zdaniem, ich wysokość nie ma żadnego uzasadnienia w rzeczywistych kosztach. W Unii Europejskiej średnia cena za połączenie z wykorzystaniem roamingu wynosi 1,15 euro. Według KE jest to kwota co najmniej pięć razy zawyżona. Za połączenia odebrane za granicą, których faktyczny koszt wynosi około 10 eurocentów za minutę, operatorzy pobierają nawet 500-procentową marżę. W efekcie rocznie rynek roamingu wart jest w UE 8,5 mld euro i stanowi 15 proc. zysków operatorów. Zdaniem Komisji Europejskiej to stanowczo za dużo. - Musimy interweniować na rynku w trosce o konsumentów - powiedział wczoraj przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
   Gdyby zastosować zalecenia komisji, Polak na wakacjach we Francji dzwoniąc ze swojej polskiej komórki do domu zapłaciłby maksymalnie 49 eurocentów (ok. 1,96 zł) za minutę; za połączenie lokalne we Francji 33 eurocenty (1,32 zł); a za połączenie odebrane - 16,5 eurocenta (66 groszy) plus podatki. Dla porównania - teraz średnia stawka za minutę odebranego za granicą połączenia wynosi u polskich operatorów 55 eurocentów (2,20 zł).
Komisja liczy, że ceny zmienią się przed przyszłorocznymi wakacjami, kiedy rozporządzenie wejdzie w życie. Ale wiele jeszcze zależy od Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich, które będą teraz musiały uzgodnić ostateczny kształt rozporządzenia.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.