informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmiany w prawie do obrony koniecznej: Mój dom moją twierdzą
   "Dziennik" pisze, że Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wprowadzić rewolucyjne zmiany w prawie do obrony koniecznej. Nowe przepisy spowodują, że to napastnik wdzierając się do czyjegoś domu będzie ponosił pełne ryzyko, że może z tego domu nie wyjść cało.
   Gazeta pisze, że obecnie prawo do obrony koniecznej ogranicza sformułowanie, że nie można użyć środków zbyt silnych w porównaniu do grożącego niebezpieczeństwa. Wkrótce pojawi się w kodeksie pojęcie: naruszenie miru domowego. Ten kto naruszy ten mir - pisze "Dziennik" - musi liczyć się z tym, że zostanie potraktowany jak napastnik. Gazeta zwraca uwagę, że takie prawo od dawna obowiązuje w Belgii i USA.
   Wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże mówi "Dziennikowi", że jeżeli ktoś nie opuszcza naszego domu na wezwanie, to mamy prawo zakładać, że chce popełnić zamach na nasze życie. "I wtedy - broniąc się, mogę pozbawić go życia. To napastnik powinien ponosić ryzyko napadu" - mówi wiceminister gazecie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 17-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.