informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prowadzenie firmowego konta jest kosztem

   Przedsiębiorcy, którzy posiadają konto bankowe funkcjonujące w ramach prowadzonej firmy i ponoszą z tego tytułu opłaty, mogą zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów - podaje "Gazeta Prawna".


   Zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.; dalej ustawa o PIT), kosztami uzyskania przychodów są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Zaliczając wydatki do kosztów uzyskania przychodów należy pamiętać, że między tymi wydatkami a osiąganym przychodem powinien zachodzić związek przyczynowo-skutkowy, zasadzający się na tym, że poniesienie wydatku ma lub może mieć wpływ na powstanie bądź zwiększenie przychodu.
   Za koszt podatkowy mogą zatem zostać uznane wydatki związane z posiadaniem rachunku bankowego w ramach prowadzonej firmy. Są to jednak wydatki pośrednie, które choć nie są związane z żadnym konkretnym przychodem, to zostały poniesione w celu uzyskania przychodów. Stąd tez mogą one zostać zaliczone do kosztów podatkowych w chwili ich poniesienia.
   Warto przy tym pamiętać, że wydatki poniesione na obsługę konta są kosztem podatnika, to jednak zgodnie z przepisami ustawy o PIT, przychodem z działalności gospodarczej są m.in. odsetki od środków posiadanych na rachunkach bankowych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą. Taki stan rzeczy obliguje do doliczenia odsetek ze środków gromadzonych na koncie do uzyskiwanego dochodu oraz opodatkowanie ich według obowiązującej skali podatkowej.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.