informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki udzieliły kredytów mieszkaniowych na ponad 12,8 mld zł
   Od stycznia do maja 2006 r. banki udzieliły około 99 tysięcy kredytów mieszkaniowych na kwotę ponad 12,8 mld zł. Jest to o 46% więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku, poinformował Związek Banków Polskich.
   W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku banki udzieliły kredytów mieszkaniowych o wartości ponad 12,8 mld zł, z czego ponad 93% stanowiły kredyty dla klientów indywidualnych.
   „Istotny wpływ na zwiększenie stanu zadłużenia i wartości udzielanych kredytów było m.in. przesunięcie decyzji konsumentów o wypłatach w transach kredytów z grudnia 2005 roku z powodu ostrej zimy, wprowadzenia w marcu jednolitych opłat sądowych przy wpisie do hipoteki” – wynika z informacji ZBP.
   Od stycznia do maja wartość kredytów mieszkaniowych dla klientów indywidualnych w złotych wyniosła 3,3 mld zł, zaś w walucie obcej 9,5 mld zł. W tym okresie udział kredytów udzielanych w złotych zwiększył się o 6 pkt. proc. do 28,2%.
   „Od początku stycznia obserwujemy nową tendencję – rośnie udział kredytów udzielanych w walucie krajowej. O ile w styczniu udział ten wynosił 22,57%, to w maju zwiększył się do poziomu 28,20%. Udział nowoudzielanych w walucie obcej wyraźnie spada – wynika z informacji Związku Banków Polskich.
   Wzrasta natomiast wartość udzielanego kredytu, która w 2002 roku wynosiła ok. 60 tys. zł, a w maju 2006 r. wynosiła średnio blisko 140 tys. zł.
   ZBP poinformował też, że w związku z rosnącą liczbą kredytobiorców, wzrasta zapotrzebowanie na raporty kredytowe, sporządzane przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) dla banków oraz klientów indywidualnych.
   W czerwcu po raz pierwszy została przekroczona granica 1 mln raportów kredytowych wydanych w ciągu miesiąca. Biuro wydało 1168 tys. raportów, podczas, gdy w 2005 roku było to 846 tys., a w 2004 roku 512 tys. raportów kredytowych.
Baza danych BIK zawiera obecnie informacje o 30 mln rachunków kredytowych blisko 15 mln osób.(ISB)

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.