informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dziś zdecydują się losy taniego roamingu w UE
   Dziś Komisja Europejska zadecyduje, czy i w jaki sposób obniżone zostaną ceny roamingu w UE. Projekt rozporządzenia przewiduje maksymalne pułapy cenowe dla tej usługi. Niższe niż obecnie obowiązujące ceny

   Batalia o tańszy roaming trwa już wiele miesięcy. Jednak losy inicjatywy forsowanej przez Viviane Reding, unijną komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego, wahały się do ostatniej chwili. Ze względu na potężny lobbing koncernów telekomunikacyjnych, kilku innych komisarzy zaczęło zgłaszać poważne wątpliwości wobec nowych przepisów. Z tego powodu Reding porzuciła kilka pierwotnych pomysłów, takich jak całkowita likwidacja opłat za rozmowy przychodzące.
   Ostateczna dyskusja na temat rozporządzenia ma się odbyć w środę na posiedzeniu Komisji Europejskiej. Kiedy zamykaliśmy to wydanie "Gazety", wszystko wskazywało na to, że Reding zdoła obronić zmodyfikowaną wersję rozporządzenia. Najprawdopodobniej poprze ją sam przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. - Jesteśmy blisko kompromisu. Zależy mi na tym, żeby projekt został przyjęty przez wszystkich komisarzy, bo przecież musimy przekonać jeszcze rządy państw członkowskich - powiedział "Gazecie" Barroso.
   Dla konsumentów najważniejsze są przepisy, które wprowadzają maksymalne limity ceny roamingu. Pomysł jest następujący: podstawą do obliczania maksymalnych stawek byłaby tzw. mobile termination rate (MTR), czyli "koszt zakończenia rozmowy w telefonii komórkowej". Wartość MTR jest płynna, obecnie wynosi około 13 eurocentów za minutę.
   •  Rozmowy przychodzące (ktoś dzwoni na nasz telefon gdy jesteśmy zagranicą) nie mogłyby być droższe w detalu niż 130 proc. wartości MTR (czyli obecnie nie więcej niż 16-17 eurocentów za minutę).
   •  Rozmowy wychodzące, lokalne (np. będąc w Hiszpanii telefonujemy po taksówkę albo pizzę), nie mogłyby kosztować więcej niż dwukrotność MTR, powiększonej o 30-proc. marże (obecnie byłoby to ok. 34 eurocentów za minutę).
   •  Rozmowy międzynarodowe (np. z polskiej komórki do Polski podczas pobytu we Francji) nie mogłaby być droższe niż trzykrotność MTR, powiększona o 30-proc. marżę (czyli obecnie ok. 49 eurocentów).

   - Proponujemy znaczące obniżki. Bo obecnie średnia cena minuty połączenia międzynarodowego w roamingu to 75 eurocentów - przekonuje jeden z unijnych ekspertów, proszący o zachowanie anonimowości.
   Tylko w jednym punkcie komisarze wciąż nie doszli do porozumienia: kiedy wejdą w życie przepisy dotyczące cen detalicznych. Na stole pozostały tak naprawdę dwie koncepcje, malowniczo nazwane przez eurokratów "wschodem" i "zachodem słońca".
   Pierwsza mówi, że pułapy cen maksymalnych w detalu byłyby wprowadzone błyskawicznie, już w lecie 2007 r. Druga pomysł to wprowadzenie regulacji dotyczących "detalu" dopiero po jakimś czasie (np. w 2008 r.), o ile koncerny wcześniej same nie obniżą cen.
   Drogi roaming dawał do tej pory koncernom telekomunikacyjnym około 15 proc. ich wszystkich zysków.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 11-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.