informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Co drugi imigrant w Irlandii to Polak
   Ponad 10 tys. imigrantów miesięcznie wchłania gospodarka irlandzka z nowych krajów UE. Od początku roku wydano 65 tys. numerów ubezpieczenia socjalnego imigrantom z Europy Centralnej i Wschodniej. Polacy wśród tej grupy stanowią ponad połowę.
   Z danych oficjalnych wynika, że od otwarcia irlandzkiego rynku pracy, z dniem 1 maja 2004 r., do pracy w Irlandii zarejestrowało się 230 tys. imigrantów z nowych krajów UE. 2/3 z tych osób nadal tam pracuje.
   Imigranci stanowią 9% ogółu siły roboczej, co jest jednym z największych wskaźników w UE. Zdaniem FAS (rządowej organizacji odpowiedzialnej za szkolenie pracowników i zatrudnienie) skutkuje to wzrostem siły roboczej, z 1,98 mln na koniec ub. r. do 2,1 mln pracowników do końca 2006 r.
   Większość irlandzkiej siły roboczej, bo aż 66%, pracuje w usługach. Co czwarty pracownik w hotelach i restauracjach jest cudzoziemcem. Co dziesiąty - na budowach, w sektorze usług finansowych i biznesowych oraz w przemyśle wytwórczym.
   Z powodu wyczerpującego się boomu na rynku nieruchomości możemy się spodziewać zmniejszenie tempa wchłaniania imigrantów przez sektor budowlany.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.