informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 78 gości, oraz: Kasia01
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Z dowodem osobistym za ocean
Na Gwadelupę, Bermudy, Kajmany i do Gujany Francuskiej bez paszportu? Tak, bo to także część Unii Europejskiej.
Informuje o tym dzisiejsze "Życie Warszawy" dodając, że z dowodem osobistym pojedziemy także do Norwegii, Monako, Rumunii i Watykanu.
Podróżowanie po wejściu Polski do Unii Europejskiej stało się łatwiejsze. Granice możemy przekraczać tylko z dowodem, także tym starym. Ta zasada dotyczy nie tylko państw Unii, bez paszportu pojedziemy także do Norwegii, Liechtensteinu i na Islandię - państwa te są członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Bez zbędnych formalności wjedziemy także do trzech małych państewek południowej Europy - Watykanu, Monako i San Marino. Mimo że są to autonomiczne państwa, nie wymagają od Polaków paszportów. Także starająca się o wejście do Unii Europejskiej Rumunia zaprasza do siebie na podstawie dowodu.
"Granice UE sięgają daleko poza samą Europę" - przypomina "Życie Warszawy" zwracając uwagę, że do Wspólnoty należą bowiem także terytoria zamorskie państw członkowskich. Na niektóre z nich także dostaniemy się z polskim dowodem, choćby na Martynikę w Ameryce Środkowej, Reunion niedaleko wybrzeży Afryki czy brytyjskie Falklandy na południowym Atlantyku.
Nietypowe jest przekraczanie duńskiej granicy. Do większości rejonów dostaniemy się z dowodem, wyjątkiem są jednak Grenlandia i Wyspy Owcze, pozostające poza układem z Schengen.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 14-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.