informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 114 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sieci bankowe szansą na dobry biznes
   Polacy nie lubią stać w długich kolejkach, by zapłacić konieczne rachunki. Nie chcą też ponosić z tego tytułu wysokich opłat. Jeśli nie są na tyle zamożni, by robić to przez internet - a przecież połowa naszych rodaków żyje na krawędzi finansowej wypłacalności - to szansa dla Ciebie. Możesz przyjmować od nich rachunki za niewielką cenę i na tym zarabiać.
   Jeśli masz kilkadziesiąt tysięcy złotych na rozkręcenie własnego interesu, możesz się nawet stać właścicielem własnego banku. W 2002 roku na rynek płatności masowych (czyli powszechnych rachunków) wkroczyły prywatne małe firmy. Ewolucja ich działalności doprowadziła do powstania dwóch rodzajów przedsiębiorstw - operatorskich, które tworzą sieć punktów opłat funkcjonujących pod ich szyldem, za których działanie biorą pełną odpowiedzialność. To na przykład Punkty Finansowe Mieszko, PayTel w kioskach "Ruch", TransKasa innego dystrybutora prasy - Kolportera, ostatnio dołączyli do nich ajenci Żabki. W dużych miastach działają także tacy operatorzy, jak należące do Polcardu Moje Rachunki, czy też do Citibanku - UniKasa. Z kolei firmy licencyjne sprzedają pomysł, jak prowadzić punkty opłat, dodają oprogramowanie do obsługi klientów.
   Banki też coraz częściej oddają prowadzenie własnych oddziałów prywatnym osobom. Tak działa już PKO BP, MultiBank, Eurobank, Dominet, BPH. To one odpowiadają za swych ajentów - dając im licencję, logo i know-how. Istnieją również w pełni autonomiczne firmy pojedyncze, tzw. single.
   Choć spektakularne upadki firm sieciowych, takich Grosik czy Płatnik, niektórym ajencjom na krótki czas odebrały 80 proc. obrotów, to wracają one na zasłużone pozycje. Z porażki konkurencji wyciągnęły jednak naukę dla siebie i dziś ubezpieczają się od ryzyka w swej działalności zawodowej i zrzeszają się w Izbie Gospodarczej Przedsiębiorstw Finansowych w myśl zasady, że razem jest łatwiej.
   - Dla członków Izby Towarzystwo Ubezpieczeniowe AIG zmodyfikowało produkt do tej pory w Polsce nieistniejący - ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej. Zgoda na utworzenie tego produktu przyszła z Londynu, siedziby przedstawiciela AIG na Europę. Doceniono tam rolę i siłę przedsiębiorstw pośrednictwa finansowego i rynku opłat masowych w naszym kraju - mówi Paweł Majewski, wiceprezes IGTF.
   Dostrzeżono też, a może przede wszystkim, korzyści finansowe dla ubezpieczyciela, bo to rozwojowy interes.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.