informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Obowiązek wymiany praw jazdy nie obowiązuje?
   Otwiera się furtka dla kierowców, którzy zapomnieli wymienić prawa jazdy na nowe - pisze "Życie Warszawy". Eksperci uważają, że rozporządzenie nakazujące wymianę dokumentów mogło zostać wydane niezgodnie z prawem.
   Rozporządzenie podpisał w 2002 roku ówczesny minister infrastruktury Marek Pol. Określono w nim, że wymiana papierowych praw jazdy na plastikowe będzie przebiegać stopniowo, a ostatni termin - dla dokumentów wydanych po 1 lipca 1999 roku upłynie 30 czerwca 2006 roku. Co się stanie, jeśli kierowca dokumentu nie wymieni? Będzie musiał liczyć się z mandatem. W rozporządzeniu napisano bowiem, że po upływie terminu dokumenty podlegające wymianie tracą ważność - pisze "Życie Warszawy".
   Właśnie ten zapis wzbudza kontrowersje ekspertów. Uważają oni, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, minister może w rozporządzeniu ustalić terminy wymiany, ale nie utraty ważności praw jazdy - czytamy w "Życiu Warszawy".
   Mecenas Kazimierz Pawelec, autor komentarza do prawa o ruchu drogowym, uważa, że może to być argumentem w sądzie dla kierowcy, który chce odwołać się od kary za prowadzenie samochodu bez nowego dokumentu. Dodaje, że jeżeli ustawodawca czegoś nie zabronił, to nie można za to karać. Mecenas Fedor zwraca jednocześnie uwagę, że w polskim prawie podobne błędy niestety się zdarzają i sądy przychylają się zazwyczaj do intencji organu wydającego rozporządzenie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.