informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 16 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Patent zgłosisz drogą elektroniczną

   Przyjęta przez rząd nowelizacja prawa własności przemysłowej umożliwi zgłaszanie przedmiotów własności przemysłowej drogą elektroniczną. Obowiązywać zaczną również nowe przepisy o odpowiedzialności karnej za wprowadzanie do obrotu podróbek - podaje "Gazeta Prawna".

   Nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej z dnia 30 czerwca 2000 r. przygotowano po to, by umożliwić podatnikom przyjmowanie zgłoszeń na znaki towarowe, wynalazki, wzory przemysłowe, wzory użytkowe, oznaczenia geograficzne i topografie układów scalonych drogą elektroniczną. Zmiany te wymogło na Polsce przystąpienie naszego kraju do Konwencji o udzielaniu patentu europejskiego.
   Zgodnie z rządowym projektem, zgłoszenie uznane zostanie za dokonane wraz z dniem, w którym wpłynie ono do Urzędu Patentowego za pośrednictwem łączy telekomunikacyjnych lub na nośniku elektronicznym. Za używanie lub wprowadzanie po raz kolejny do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym lub znakiem, którego dana osoba nie ma prawa używać, będzie groziła kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto konieczne będzie posiadanie licencji na wzory przemysłowe. Do tej pory licencja taka była niezbędna tylko w przypadku wynalazków wzorów użytkowych.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.