informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 148 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jeden wpis wystarczy, żeby rozpocząć działalność gospodarczą
   Rząd przygotował projekt ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Jeszcze w tym miesiącu trafi on do Rady Ministrów i prawdopodobnie w tym roku zostanie uchwalony przez parlamentarzystów.
   Według projektu, od przyszłego roku biznesmeni, którzy zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą, będą musieli zarejestrować się jedynie w urzędzie skarbowym. Wówczas uzyskają wpis do Krajowej Ewidencji Podatników. Fiskus prześle też zgłoszenie działalności do Głównego Urzędu Statystycznego oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tych dwóch instytucji nie trzeba więc będzie już odwiedzać. Odpadnie także wizyta w gminie, gdzie teraz trzeba zgłaszać działalność do ewidencji.
Za pośrednictwem fiskusa biznesmen otrzyma numer Regon i zostanie objęty ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi. Dzięki temu skarbówki będą realizowały zasadę tzw. jednego okienka, o wprowadzenie której walczyli od lat przedsiębiorcy i wszystkie organizacje ich reprezentujące. Wszystkie formalności związane z założeniem firmy będą załatwiane w jednym miejscu.
   Wraz z wejściem w życie ustawy swoją działalność ma rozpocząć Centralna Informacja o Działalności Gospodarczej. Zastąpi ona gminną ewidencję, a przedsiębiorcom skróci czas i koszty rejestracji firmy. Do "centrali" zostaną przeniesione dane o przedsiębiorcach z gminnych ewidencji. Ponadto trafią tam informacje z Krajowego Ewidencji Podatników.
CIDG ma gromadzić dane o przedsiębiorcach będących osobami fizycznymi. Natomiast Krajowy Rejestr Sądowy nadal będzie rejestrował spółki prawa handlowego. Jednak rząd planuje, żeby w przyszłości informacja o przedsiębiorcach - bez względu na to, w jakiej formie prowadzą działalność - była dostępna w jednym źródle.
Istotną zmianą dla biznesmenów jest zapowiadane wprowadzenie możliwości zawieszenia działalności na okres do 304 dni w roku. Wiele osób to ucieszy. Zwłaszcza tych, których firmy działają sezonowo.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.