informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 89 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Doradcy podatkowi na specjalną okazję

   Ceny usług prawniczych są zbyt wysokie dla małych i średnich firm. Otwarcie rynku na nowy zawód doradców prawnych, sprawi, że usługi te staną się dostępne szerszej grupie przedsiębiorców - czytamy w "Rzeczpospolitej".


   Z raportu Banku Światowego i Narodowego Banku Polskiego, wynika, że polscy przedsiębiorcy rzadko korzystają z usług prawników przy negocjowaniu kontraktów gospodarczych. Wyjątek stanowią jedynie umowy dotyczące przejęć czy fuzji przedsiębiorstw lub restrukturyzacji firm.
   Małe przedsiębiorstwa korzystają z porad prawniczych jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Jedną z koronnych przyczyn takiego stanu rzeczy są niezwykle wysokie ceny usług prawnych. Prawnicy przyznają, że stawki, jakie pobierają kancelarie nie są małe, jednak zawsze mogą być negocjowane. Nie trudno również o znalezienie tańszej kancelarii, której porady pozwoliłyby przedsiębiorcy uniknąć znaczących błędów w formułowaniu kontraktu. Ponadto - jak podkreślają prawnicy - nie ma potrzeby zatrudniania prawnika do negocjowania i sporządzania umów, wystarczy jedynie by specjalista przeczytał gotowy projekt, wskazując klientowi ewentualne zagrożenia z niego wynikające.
   Przyczyną niekorzystania przez przedsiębiorców z usług prawniczych jest również brak tradycji i kultury biznesowej. Na rynku małych przedsiębiorców z pewnością poczesne miejsce mogliby zajmować tzw. mali prawnicy, czyli doradcy prawni. Usługi przez nich oferowane są znacznie tańsze niż usługi kancelarii adwokackich czy radcowskich. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Polsce można już z nich korzystać. Sytuacja powinna ulec zmianie po uchwaleniu przygotowanej ustawy o doradcach prawnych.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 04-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.