informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 16 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie bezrobocie dwa razy wyższe niż średnia UE
   Stopa bezrobocia wyniosła w maju 8,2% w całej Unii Europejskiej (UE), czyli po rewizji w stosunku do kwietnia pozostała niezmieniona, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w poniedziałkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w lutym na poziomie 7,9%, czyli było o 0,1% niższe niż w kwietniu

   Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w marcu odnotowano w Danii i Holandii (3,9%), Irlandii (4,3%), Luksemburgu (4,7%) i Austrii. Najwyższe bezrobocie wciąż było w Polsce (16,4%), na Słowacji (15,5%), w Grecji (9,6% w IV kw. 2005 roku), we Francji (8,9%) i Belgii (8,4%).
   Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.
   Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w maju wyniosła 16,5%.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 03-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.