informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Samorządy podzielą fundusze

   Projekt Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nastręcza wielu problemów, tak przedsiębiorcom, jak i organizacjom pozarządowym. W dalszym ciągu nie są znane szczegółowe rozwiązania podziału funduszy na walkę z bezrobociem - podaje "Rzeczpospolita".


   Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nosi się z zamiarem rekomendowania do Rady Ministrów, aby dla części regionalnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przyjęty został tzw. algorytm I, bazujący na liczbie mieszkańców, zarejestrowanych bezrobotnych, osób utrzymujących się z rolnictwa i regionalnym poziomie PKB. Zgodnie z nim najwięcej funduszy otrzymałoby woj. świętokrzyskie, w którym stopa bezrobocia bliska jest 20-proc. Przygotowanie szczegółowych wytycznych, organizowanie konkursów, rozpatrywanie i rozliczanie wniosków będzie leżało w gestii samorządów województw. Większość regionów uważa natomiast, że najlepszy podział gwarantował algorytm III, bazujący na liczbie mieszkańców i zarejestrowanych bezrobotnych.
   Organizacje pozarządowe nie są w pełni zachwycone proponowanym podziałem. Współpraca z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi urzędami pracy nie układa się najlepiej, ponieważ instytucje te należą do najbardziej zbiurokratyzowanych w państwie. Wymagania stawiane przez WUP-y zdecydowanie przewyższają warunki stawiane przez Departament Wdrażania EFS odpowiedzialny za realizację działań Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Ponadto nie udzielają tak wyczerpujących informacji jak urzędnicy w ministerstwie. Jednak w opinii przedstawicieli WUP, na im niższym szczeblu odbywa się dystrybucja funduszy, tym łatwiej jest opanować cały ten proces.
   Rząd przyjmując PO KL musi przewidzieć, ile pieniędzy zostanie wydanych w każdym roku programowania. Z uwagi na to, że plan finansowy na lata 2007-2013 przygotowano w oparciu o prosty system działania, dzieląc dostępną kwotę przez liczbę lat, w rezultacie każdego roku do wydania będzie identyczna suma pieniędzy. Tymczasem od planu tego zależy przepływ unijnych funduszy do kasy krajowej oraz liczba ogłaszanych konkursów i podpisywanych umów.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.