informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

KPP zaskarży przepisy o radach pracowniczych

   Ustawa wprowadzająca rady pracowników, odebrała pracownikom nienależącym do związków zawodowych możliwość powoływania jej członków. Konfederacja Pracodawców Polskich wystosuje w tej sprawie skargę do Trybunału Konstytucyjnego - podaje "Gazeta Prawna".


   U pracodawców zatrudniających co najmniej 50 osób, rady pracowników mogą być powoływane przez jedną lub kilka reprezentatywnych organizacji związkowych działających w firmie. Gdy takich organizacji nie ma, rada może być utworzona przez samych pracowników.
   Regulacja ta zapisana w ustawie z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (Dz.U. nr 79, poz. 550), w sposób zdecydowany różnicuje prawa pracowników w zależności od ich przynależności do związku zawodowego - podkreśla prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich. Dyskryminuje przy tym działające u danego pracodawcy mniejsze związki, które nie są reprezentatywne w rozumieniu art. 24125a kodeksu pracy.
   Eksperci KPP podkreślają ponadto, arbitralność i bezzasadność przywilejów związków zawodowych w wyborze rady pracowników. Pracownicy nienależący do reprezentatywnej organizacji związkowej, nie mogą ani ubiegać się o miejsce w radzie pracowników, ani zgłaszać kandydatów do niej.
   Niemałych wątpliwość, co do przestrzegania zasady konstytucyjności, nastręcza również regulacja, na mocy której rada pracowników powołana przez załogę w firmie, w której nie ma związków zawodowych, zostanie rozwiązana z chwilą powstania związku.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.