informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

E-podatki: Rozliczenie przez sms to jeszcze science-fiction

   Nieliczni podatnicy będą mogli dokonać rozliczenia z fiskusem za pośrednictwem Internetu. Polska jest jednym z ostatnich krajów unijnych, w którym nie funkcjonuje system e-podatków - pisze "Gazeta Prawna".


   Wraz z początkiem przyszłego roku polscy podatnicy zyskają możliwość składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Już od 16 sierpnia elektroniczne deklaracje będą mogły składać duże firmy, obsługiwane przez wyspecjalizowane urzędy skarbowe. Początkowo zakładano, że w drugiej połowie sierpnia możliwość dokonywania rozliczeń drogą elektroniczną będzie dotyczyła wszystkich płatników, wkrótce okazało się jednak, że będzie odnosiła się tylko do pewnej ich grupy.
   Wdrożenie w życie systemu deklaracji elektronicznych z roku na rok jest odwlekane, choć pierwsze zapowiedzi jego wprowadzenia pojawiły się wiele miesięcy temu. Obecnie Polska jest jednym z nielicznych krajów europejskich, w którym system e-podatków jeszcze nie funkcjonuje. Choć możliwość składania deklaracji w formie elektronicznej obowiązuje w Polsce od 2004 roku, to jednak - jak podkreślają eksperci - w praktyce nadal nie jest wykorzystywana z powodu braku właściwych systemów.
   Dzięki systemowi elektronicznych rozliczeń podatnicy z krajów skandynawskich zyskali możliwość przesyłania i akceptowania deklaracji podatkowych przez internet, telefonicznie i za pośrednictwem sms-ów. Po zakończeniu roku podatkowego pracodawcy oraz instytucje finansowe tych krajów, przesyłają organom podatkowym informacje dotyczące dochodów oraz aktywności finansowej podatników. Dane otrzymane od pracodawców, urzędy wprowadzają do formularzy, a następnie rozsyłają do podatników. Takie metody rozliczania się z fiskusem cieszą się w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii dużym powodzeniem.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.