informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dom w 3 lata albo utrata ulgi

   Podatnik budujący dom na kredyt, ma tylko trzy lata na zrealizowanie inwestycji. W przeciwnym razie nie będzie mógł skorzystać z ulgi odsetkowej - podaje "Gazeta Prawna".


   Inwestycja mieszkaniowa dająca możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej, powinna być zrealizowana w określonym czasie. Ulgą zostaną objęte tylko te mieszkania, których budowa zakończyła się nie wcześniej niż w 2002 roku. Drugie ograniczenie czasowe dotyczy osób, które same zdecydowały się na budowę lub przebudowę obiektów mieszkalnych. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami, podatnik ma tylko 3 lata na budowę domu, nadbudowę czy rozbudowę budynku na cele mieszkalne, przebudowę (przystosowanie) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstanie samodzielne mieszkanie. 
   W myśl przygotowanego projektu zmian, ulgę odsetkową będzie mógł kontynuować podatnik, któremu w latach 2002-2006 został udzielony kredyt na zrealizowanie inwestycji. Odliczenie wydatków na spłatę odsetek ma przysługiwać do określonego w umowie terminu upływu spłaty, nie dłużej jednak niż do końca roku 2027 r.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-07-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.