informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Aby odliczyć koszty, lokal musi być użytkowany

   Opłaty, które wynikają z faktury VAT a dotyczą bieżącej eksploatacji zakupionego, ale jeszcze nie oddanego do użytku lokalu, nie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu.


   Kwestia zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków udokumentowanych fakturą VAT a poniesionych na eksploatację lokalu, którego jeszcze nie oddano do użytkowania, została rozstrzygnięta przez dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi.
   Jak wyjaśniła Izba Skarbowa, opłaty wynikające z faktury, dotyczące kosztów bieżącej eksploatacji zakupionego, ale jeszcze nie oddanego do użytkowania lokalu, nie mogą bezpośrednio stanowić kosztu uzyskania przychodu. Zgodnie zaś z treścią art. 22h ust. 1 pkt 1 oraz art. 22g ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, za którą uważa się w drodze kupna - cenę ich nabycia.
   Opłaty, które wyszczególniono na fakturze VAT nie mogą bezpośrednio stanowić kosztu uzyskania przychodu w miesiącu jej otrzymania, bowiem dotyczą kosztów bieżącej eksploatacji zakupionego, ale jeszcze nie oddanego do użytkowania lokalu. Kosztami uzyskania przychodów będą zatem odpisy amortyzacyjne, które dokonane zostały po przekazaniu lokalu do użytkowania. Są one liczone od ustalonej wartości początkowej lokalu.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.