informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 47 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Urzędnik musi przyjąć deklarację

   Podatnik chcący złożyć deklarację w urzędzie skarbowym musi zostać przyjęty, nawet jeżeli składane przez niego zeznanie zawiera błędy - podaje "Rzeczpospolita".


   Niekiedy zdarza się, że podatnik chcący osobiście złożyć deklarację odchodzi z niczym, gdyż urzędnik stwierdził w jego zeznaniu jakieś uchybienia. Tymczasem nie ma przepisów zezwalających urzędnikom na takie zachowanie. Dokonanie wstępnej oceny deklaracji w chwili osobistego składania jej przez stronę, jest - zdaniem ekspertów - wyraźnym przekroczeniem uprawnień związanych z czynnościami sprawdzającymi. Art. 272 ordynacji podatkowej stanowi bowiem, że urząd może badać, czy deklaracja nie ma braków, tylko po jej przyjęciu. Odbywa się to w postępowaniu sprawdzającym.
   W przypadku stwierdzenia błędów, omyłek, bądź nieprawidłowego wypełnienia, organ podatkowy - w myśl przepisów Ordynacji - zwraca się do podatnika o złożenie niezbędnych wyjaśnień i prawidłowe skorygowanie deklaracji. Zgodnie zaś z art. 274 § 1 wskazuje przy tym, przyczyny, z racji których podaje w wątpliwość informacje zawarte w deklaracji.
   Pomimo przepisów często dochodzi do niesłusznych zwrotów. Wydaje się więc, że w lepszej sytuacji jest podatnik, który złożył deklarację za pomocą poczty. Niezależnie od tego, czy jest ona pełna czy nie, poczta musi przyjąć deklarację. W przypadku stwierdzenia przez organ podatkowy braków, najwyżej zostanie się wezwanym do ich uzupełnienia. Najważniejsze, że termin został zachowany.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 27-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.