informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na rynku doradców coraz ciaśniej
   Oprócz Xeliona swoją działalność rozpoczął Noble Bank, a do wejścia szykuje się niemiecki AWD. Z całą pewnością wpłynie to na dotychczasową strategię Expandera. Odpowiedzią na Noble Bank będzie rozwój oferty Expander Prestige – firma ma bowiem bardzo szeroki wachlarz produktów inwestycyjnych, które mogą stanowić bazę dla wymagających klientów.
   Rynek dojrzewa, a na kredytach hipotecznych już tak się nie będzie zarabiać. Z jednej strony mamy stosunkowo małe marże, z drugiej jest to produkt sprzedawany jednorazowo. Ten sam klient przyjdzie do doradcy co najwyżej za kilka lat, kiedy będzie szukał refinansowania. W przypadku inwestycji jest zupełnie inaczej. Tutaj chodzi o to, żeby pieniądze wpłynęły i jak najdłużej w danej instytucji zostały. Zarabia się na opłacie dystrybucyjnej, a przede wszystkim za zarządzanie.
   Nowe podmioty, w tym NobleBank, będą miały trudne zadanie. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że choć Noble Bank ma placówki jakby wprost przeniesione ze Szwajcarii, to do private bankingu tutaj jeszcze daleko. Podstawą tego typu usług jest przede wszystkim skrojona na miarę oferta w zakresie produktów inwestycyjnych kompetentny, osobisty doradca, a na końcu cała otoczka indywidualnego podejścia do klienta – czyli wszelkiego rodzaju plany emerytalne, planowanie sukcesji, art banking, zarządzanie nieruchomościami, porady prawne i podatkowe, zakładanie fundacji, etc. - w Szwajcarii czy w Wielkiej Brytanii większość klientów bankowości prywatnej nastawiona jest na stronę inwestycyjną.
   W Polsce trudno mówić o prawdziwej ofercie bankowości prywatnej. Wciąż jeszcze to namiastka tego, na co można liczyć na świecie. Nie ma się co jednak dziwić – nasi bogacze też dysponują stosunkowo małymi fortunami. Co więcej nie ma tutaj doświadczenia – przede wszystkim po stronie klientów – bo same banki są gotowe do wprowadzenia nawet najbardziej wymyślnych rozwiązań – byle byłyby pieniądze. Żeby utrzymać wysoki standard banki podwyższają próg wejścia. Standardem jest obecnie 500 tysięcy. Co dla klientów poniżej tego progu? Obecnie mają dość mały wybór. Oferta bankowości osobistej jest dość skromna, jeśli wziąć pod uwagę wachlarz możliwych inwestycji. W większości to produkty tej samej grupy kapitałowej. Także z samym doradztwem jest bardzo źle. Właśnie dla takich klientów powstał Xelion, AWD czy Noble Bank. Już teraz widać, że chociaż firmy te będą walczyły o tego samego klienta, to każda z nich będzie chciała wypracować własną, unikalną strategię.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.