informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe prawo jazdy od lipca: Wymiana albo mandat

   Dla wielu z nas samochód jest niezbędny w prowadzeniu firmy, a już na pewno w życiu osobisty. Kierowcy mają jeszcze tydzień na to, aby dokonać wymiany starych praw jazdy. Tym, którzy nie zdążą na czas grozi mandat, odholowanie samochodu na parking i kłopoty z firmą ubezpieczeniową - czytamy w "Rzeczpospolitej".

   Wymiana papierowych praw jazdy na plastikowe dokumenty powoli dobiega końca. Chodzi przede wszystkim o dokumenty, które wydane zostały od 1 maja 1993 r. do 30 czerwca 1999 r. i po 1 lipca 1999 r. Zgodnie z art. 88 ust. 1 prawa o ruchu drogowym, prawo jazdy jest dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym. Kierowca, któremu nie uda się wymienić prawa jazdy w wyznaczonym terminie nie straci uprawnień do prowadzenia pojazdów, nie będzie jednak mógł posługiwać się starym dokumentem, z uwagi na to, że ten stracił ważność. Brak nowego prawa jazdy może również stać się powodem zwolnienia z pracy kierowcy zawodowego.
   Rutynowa kontrola policji w trakcie, której zostanie stwierdzony brak nowego dokumentu, wymusi na kierowcy konieczność zapłaty 50-złotowego mandatu. Osobie takiej odebrane zostanie nieważne prawo jazdy, za które kierowca otrzyma pokwitowanie (ważne 7 dni). W przypadku dalszego zwlekania z wymianą dokumentu, kierowca taki traktowany będzie jak recydywista, zaś jego samochód może zostać odholowany na specjalny, kosztowny parking. Brak nowego dokumentu może również stać się przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania z autocasco, bowiem - zgodnie z § 8 ust. 3 pkt b ogólnych warunków ubezpieczenia autocasco - ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe podczas kierowania pojazdem przez właściciela lub upoważnionego kierowcę, bez ważnego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 25-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.