informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy marzą o państwowym etacie
   Praca ma dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilizację życiową. Pieniądze są mniej ważne, bo zawsze można je zarobić - wynika z raportu "Pracujący Polacy 2006" przygotowanego na zlecenie PKPP Lewiatan.

   W 1991 r. zwalnianie pracowników, dla których brakuje pracy, akceptowało 71,5 proc. pracowników, dziś - niecałe 17 proc. - Kiedyś ludzie wierzyli, że im ciężej będą pracować, tym więcej osiągną. Że zwolnienia im nie grożą, bo pracę tracą ci, którzy się obijają. Okazało się, że to tak nie działa. Pracę można stracić, nawet jeśli człowiek się stara - tłumaczy prof. Juliusz Gardawski, jeden z jego autorów raportu. Ale i utrata pracy stała się czymś innym. Nie oznacza katastrofy finansowej - trzy czwarte badanych uważa, że jeśli tylko się chce, można znaleźć jakieś źródło utrzymania. Ale kiedy traci się pracę, traci się też poczucie bezpieczeństwa. A ono dziś się liczy. - Ludzie chcą czuć się bezpiecznie - mówi prof. Gardawski.
   W Polsce nadal dominuje praca na etacie (tak pracuje 88 proc. respondentów). Aż trzy czwarte ma umowy na czas nieokreślony. Marzymy o etacie w państwowej firmie. - Bo państwowa firma daje większe poczucie bezpieczeństwa - mówi prof. Gardawski. Tam częściej dostaje się etat i rzadziej łamie kodeks pracy (tylko 20 proc. pracowników firm państwowych na to się skarży, podczas gdy prywatnych - połowa). Państwowe firmy chętniej też zatrudniają osoby powyżej 40. roku życia i lepiej płacą osobom na niższych stanowiskach.
   Dla pracy Polacy mogą zrobić dużo - 85 proc. jest w stanie się przekwalifikować, blisko dwie trzecie chce na własny koszt podnosić kwalifikacje, a ponad połowa aprobuje długie dojazdy do pracy. Ale tylko 27 proc. ankietowanych jest gotowe dla pracy zmienić miejsce zamieszkania.
   Z raportu wynika także, że ponad 80 proc. pracowników dostaje pensje w terminie, a 86 proc. uważa, że dokumentacja czasu pracy prowadzona jest prawidłowo.
   Badania przeprowadzone w listopadzie 2005 przez Zakład Badań Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego dla PKPP Lewiatan na reprezentatywnej próbie 900 pracujących osób


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.