informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 73 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wirusy w maju
Po majowej histerii związanej z wirusem Sasser aktywność złośliwych programów w internecie znacząco spadła. Niespodziewanym liderem statystyk stał się wirus Briss.
Briss to rodzaj konia trojańskiego, który po zainfekowaniu systemu ściąga na komputer wirusy, program reklamowe (tzw. adware) i inne trojany. Pobiera je ze strony internetowej. Najczęściej ściągane przez niego wirusy to np. Revop.F, a programy adware to np. 180 Solutions.
Briss nie posiada żadnych metod rozprzestrzeniania się. Infekcja wymaga udziału użytkownika. Można się nim zarazić przez pocztę elektroniczną i sieci P2P, takie jak np. KaZaa.
Zaskoczyła nas trochę niska pozycja Sassera, który zaatakował na początku maja. Aktywność wirusa jednak szybko zaczęła spadać. Może trochę w tym zasługi mediów, które szybko poinformowały, jak się przed nim chronić. Usuwanie Sassera jest podobne do Blastera. A wielu użytkowników przeszło już przez usuwanie Blastera we wrześniu 2003 r.
Autora Sassera szybko ujęto. Niestety niemieckie media zaczęły się zachwycać jego umiejętnościami programistycznymi. Wirusy są szkodliwe i takie działania nie są przemyślane.
Numerem 1 na świecie jest Netsky.P. To jedyna odmiana tego wirusa, która zaraża przez podgląd e-maila. Jego wysoka pozycja to także wynik tego, że wiele osób wciąż używa starej i niezaktualizowanej wersji przeglądarki Explorer. Taki sposób rozpowszechniania się jest od dawna znany.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 11-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.