informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska w ogonie innowacyjności w przedsiębiorstwach
   Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc we wprowadzaniu innowacyjności w przedsiębiorstwach. Tak wynika z raportu Komisji Europejskiej. Zdaniem Marka Kowalskiego z Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych IT, przedsiębiorcy, zwłaszcza mali i średni nie mają czasu na innowacyjność. Ich czas, przy wciąż rozbudowanej w Polsce biurokracji pochłania wypełnianie papierków - podkreśla Kowalski.
   Uczestnicy odbywającego się w Warszawie Forum Polskiej Strategii Innowacyjności są zgodni, że bez inwestowania w kształcenie w zakresie nowoczesnych technologii i bez ochrony własności intelektualnej innowacyjność trudno osiągnąć. Cristiano Pinzauti ze związku pracodawców informatyki i telekomunikacji podkreśla, że dobry pomysł to więcej niz połowa sukcesu. Pinzauti wierzy, że polskie przedsiębiorstwa staną się innowacyjne, jednak trzeba im pomóc. Inwestycje państwowe powinny być według niego koncentrowane tam, gdzie są dobre laboratoria i duża szansa na sukces.
   Minister nauki i szkolnictwa wyższego Michał Seweryński zapowiedział niedawno, że do końca czerwca rząd opracuje projekty, które powinny przyczynić się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki. Do 2013 roku nasz kraj powinien przeznaczać na badania i rozwój 2 procent PKB rocznie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-06-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.